eesti keeles suomeksi Po Svensk in english

DAGO JAHTKLUBI ALUSTE VÄGA EDUKAS ESINEMINE

Dago jahtklubi hingekirja kuuluv X-41 tüüpi purjejaht Olympicu meeskond on tänaseks kokku sõitnud 4 hooaega, mille vältel on mõõtu võetud paljude maailma vägevatega, kuid nagu viimastel päevadel kinnitust leidis, on see kõik loodetavasti olnud vaid millegi suure algus.

21.-24.08.2014 mängiti Tallinnas välja Eesti ja Soome meistrivõistluste medalid ning loomulikult ka nendega kaasnevad Eesti ja Soome avamerepurjetamise meistritiitlid. Kõige suuremas grupis oli Dago jahtklubi esindatud kahe jahiga: eelmisel aastal Muhu Väina võitja jaht Spirit (endise nimega Amserv) Juss Ojalaga roolis ning eelmisel aastal Euroopa meistrivõistluste ORC klassi 5.koha omanik ja eelmisel aastal Tallinna kolmapäevaregattide võitja, jahtlaev Olympic. Tallinnasse kogunenud seltskonda kaunistasid mitmed maailma tipud ning loomulikult oli kõigil soov võtta skalp värskelt Kieli avamerepurjetamise ORC maailmameistrivõistlustelt esikohaga saabunud jaht Fortelt. Kolme päeva jooksul pealinnas toimunud regatil panid karmid ilmastikutingimused proovile nii jahtide kui ka meeste füüsilise ja vaimse valmisoleku selleks pikaks ja raskeks võistluseks. Hiidlastel on põhjust olla rohkem kui uhke mõlema Dago jahtklubi üle. Kui Spirit saavutas ülitugevas konkurentsis kaheksateistkümne alustanud jahi hulgas igati korraliku 8. koha, siis jahtlaev Olympic saatis korda midagi ammu oodatut ja ihaldatud. Paar kaabeltaud enne viimase etapi finishijoont valitses jahil tänu eelnevate aastate ebaõnnele haudvaikus, kuulda oli vaid meeskonnaliikmete tugevate südamelöökide pekslemist. Finshijoone ületades kostis Olympicu pardalt aga rõõmuhõisked mis isegi Hiiumaa kõige suurema unekoti oleks pidanud ülesse äratama. Ebaõnn oli pööranud Olympicule selja ning meeskond võitis ülitihedas ja pingelises konkurentsis Eesti ja Soome avamerepurjetamise meistritiitlid. Krooniks võidule oli värske maailmameistri Forte meeskonna seljataha jätmine, millega sai hakkama ainult Dago jahtklubile võidu toonud Olympicu meeskond koos nii mitmegi Hiiumaa vägilasega pardal. Selleks, et veenduda meeskonna saavutuses, nimetame siinkohal esikuuiku kohad koos tiitlitega:
1. koht: Olympic (EST), jahtklubi Dago
2. koht: Forte (EST), 2014 valitsev ORC maailmameister, 2014 Muhu Väina võitja
3. koht: Tecnonicol (EST), X41 klassi 2010 maailmameister ja 2014 pronksmedalist
4. koht: Sugar (EST), 2013 ORC Euroopa meister
5. koht: Normet (FIN), X41 klassi 2012 ja 2014.a. valitsev maailmameister
6. koht: Xini (FIN), Soome avamerepurjetmise ametlik meeskond

Eelnevast lähtuvalt on Hiiumaal koos Dago jahtklubiga põhjust ääretult uhke olla. Eesti ja Soome meistriteks Olympicu pardal tulid kapten Tiit Vihuli juhtimise all veel hiidlased Indrek Ulla ja Meelis Pielberg, lisaks: Raul Grigorjev, Tanel Trööp, Aivar Kaljumäe, Raul Vane, Tarmo Vesberg, Priit Tammemäe, Ilmar Rosme. Kaldal aitasid alust võiduks ette valmistada samuti hiidlane Marko Ollik koos Marko Manniga.
Selle suurepärase võiduga tsementeeriti ka tugev aluspind järgmisel aastal Pärnus toimuvateks ORC avamerepurejatmise Euroopa Mesitrivõistlusteks. Olympic läheb sinna väga suurte plaanidega. Au ja edu Meistritele!

Tanel Trööp
jahtlaev Olympic, Dago jahtklubi